Usługi GEODIS niosące wartość dodaną dla rynku motoryzacyjnego

Jako światowy lider w swojej branży, GEODIS jest jednym z niewielu operatorów mogących zaoferować w pełni zintegrowane rozwiązania transportowo logistyczne dla przemysłu motoryzacyjnego. Od dostawy części dla linii montażowych aż do posprzedażowej dystrybucji części zamiennych, GEODIS świadczy szeroką gamę kluczowych usług.

Zarządzanie jakością certyfikowane zgodnie z normami międzynarodowymi

Jakość to punkt wyjścia jeśli chodzi o usługi GEODIS dla branży Automotive. Nasz poziom zaangażowania potwierdzają certyfikaty ISO 9001 V.2008, ISO 14001 czy ISO/TS 16949 jak również najlepsze praktyki związane ściśle z branżą motoryzacyjną, takie jak analiza FMEA. To niezależne uznanie dla naszej strategii zapewnienia jakości współgra również z programami ciągłego rozwoju korzystającymi z technik i narzędzi takich jak 8D, 5S, PDCA i Six Sigma. Pod względem technologicznym, nasze systemy IT cechuje wysoki poziom bezpieczeństwa zgodny z normami ODETTE oraz dostępność 24/7/365.

Doświadczenie w logistyce i transporcie dla obsługi posprzedażowej

Jako specjalista w zakresie usług logistycznych świadczonych dla branży motoryzacyjnej, GEODIS może zaoferować Wam szyte na miarę rozwiązania w zakresie przechowywania i dystrybucji części zamiennych oraz ich dostaw z zakładów produkcyjnych do punktów dystrybucji. Jesteśmy w stanie zoptymalizować Wasze centra magazynowo-dystrybucyjne pomagając w przygotowaniu zamówień, pakowaniu i monitorowaniu poziomu zapasów. GEODIS może również opracować wysokowydajny harmonogram dostaw oraz obsłużyć wszelkiego rodzaju pilne zamówienia.

Wsparcie linii produkcyjnych w branży Automotive

GEODIS może zlokalizować swoje działania w okolicy Waszych linii produkcyjnych lub na miejscu. W efekcie możemy dostarczać części i podzespoły od dostawców Tier 1 bezpośrednio na linie produkcyjne. Kontrola stanów magazynowych, kontrola jakości i synchronizacja licznych dostaw w ramach wsparcia produkcji Just-in-Time i Just-in-Sequence stanowią również elementy świadczonych przez GEODIS usług. W sposób ciągły monitorujemy wydajność operacyjną, stosując również własny system zarządzania magazynem.

Zarządzanie projektami przemysłowymi

W ujęciu globalnym, branżę motoryzacyjną coraz bardziej charakteryzuje potrzeba skracania cykli życia produktów i częstszego wprowadzania na rynek nowych lub odświeżonych modeli. Jednocześnie występuje presja konkurencyjna na obniżanie kosztów. Na skutek wspomnianych trendów w coraz większym stopniu konieczne staje się przenoszenie infrastruktury przemysłowej z miejsca na miejsce. Dysponując siecią 400 specjalistów na całym świecie, GEODIS może zapewnić Wam spełnienie wymagań w zakresie transportu ciężkiego i ponadwymiarowego wyposażenia oraz narzędzi wykorzystywanych przy produkcji.

Zarządzanie łańcuchem dostaw z Control Tower

Uzależnienie od efektywności funkcjonowania łańcucha dostaw oznacza potrzebę ciągłego monitorowania przesyłek. GEODIS zaspokaja tę potrzebę dostępności informacji end-to-end, od zamówienia do faktury, z pomocą jednej platformy – Control Tower. Oprócz monitorowania dostaw, zarządzania alertami i tworzenia harmonogramów łańcucha dostaw, narzędzie to dostarcza również bazy danych pomagające przy planowaniu dostaw i zakupów. Nasze zespoły mogą za pomocą Control Tower optymalizować Wasze łańcuchy dostaw przez przewidywanie przyszłych wymagań.

Rozwiązania w zakresie odpraw celnych

Jako certyfikowany operator terenowy (certyfikat OEA), GEODIS może obsłużyć wszystkie czynności związane z odprawami celnymi Waszych przesyłek w ruchu lotniczym, morskim i transgranicznym, we współpracy ze stosownymi organami celnymi. Nasze wyspecjalizowane zespoły dysponują wiedzą i doświadczeniem pozwalającym zapewnić płynne i efektywne funkcjonowanie Waszego łańcucha dostaw.

Rozwiązania multimodalne

Zasięg globalnej sieci GEODIS umożliwia nam opracowywanie rozwiązań multimodalnych łączących w dowolny sposób transport lotniczy, morski, kolejowy i drogowy w pojedynczy konkurencyjny cenowo pakiet. Rozwiązania takie uwzględniają również konieczność redukcji śladu węglowego Waszej logistyki.

 

Publikacje prasowe

Publikacje prasowe

10/27/2016

GEODIS, a new logistics partner for Giordano Vini in Italy Czytaj dalej

Wszystkie komunikaty prasowe

Wiadomości

Wiadomości

09/20/2016

Spotkajcie się z GEODIS na Szczycie 3PL w Venlo w dniach 10-12 października Czytaj dalej

Zobacz wszystkie wiadomości