Wyzwania związane z łańcuchem dostaw na rynku modowo-lifestylowym

Transport i logistyka stanowią czynnik decydujący, jeśli chodzi o poprawę rentowności w sektorze modowo-lifestylowym. GEODIS obsługuje zamówienia z wielu źródeł, napięte terminy dostarczenia produktów na rynek, procedury celne i inne wyzwania logistyczne, dostarczając wszystkich zasobów potrzebnych Wam na drodze rozwoju działalności.

Zarządzanie międzynarodowymi zamówieniami od wielu dostawców

Aby sprostać bardzo istotnym wyzwaniom wiążącym się z dywersyfikacją zamówień, klienci działający w branży modowo-lifestylowej potrzebują niezawodnego partnera zdolnego zarządzać siecią dostawców zmieniającą się ilościowo i jakościowo z sezonu na sezon. Jako że przejrzystość jest niezbędnym elementem skutecznego działania w tym obszarze, GEODIS umożliwia Wam śledzenie w czasie rzeczywistym obiegu produktów niezależnie od tego, gdzie na świecie się znajdują. Co więcej, możemy również obsługiwać kontrolę jakości przy wysyłce z fabryk.

Szybsze odświeżanie kolekcji

Branża modowa jest uzależniona od mocnego łańcucha logistycznego zdolnego obsłużyć duże wolumeny produktów z istotną zmiennością sezonową. Potrzebujecie szybko reagującego i elastycznego partnera tak, aby każda edycja produktów mogła trafić do Waszych sklepów w mocno zróżnicowanych ilościach. Jako specjalista transportowy w dziedzinie obsługi firm sprzedających „szybką modę”, GEODIS oferuje wyspecjalizowane rozwiązania pozwalające Wam nadążyć za coraz bardziej skracającymi się cyklami od produkcji do wprowadzenia na rynek.

Kontrola kosztów łańcucha dostaw

Ponieważ kontrola kosztów transportu i logistyki jest niezmiernie istotna dla waszych możliwości rozwoju, podobnie jak utrzymanie dyscypliny przy wydatkach marketingowych, wszystkie rozwiązania GEODIS obejmują efektywne strategie redukcji kosztów.

Niezawodność

Aby utrzymać pozytywny wizerunek Waszej marki, potrzebny jest niezawodny i odpowiedzialny operator transportowo logistyczny. GEODIS jest znanym dostawcą w tej dziedzinie mogącym zapewnić zoptymalizowane dostawy do klienta końcowego, niezależnie od wykorzystywanych kanałów dystrybucji.

Kontrola procesów administracyjnych i celnych

Rosnąca złożoność przepisów celnych ma nieunikniony wpływ na funkcjonowanie Waszego łańcucha dostaw. Dzięki swojemu doświadczeniu, GEODIS może wesprzeć was w obsłudze czynności celnych i administracyjnych na całym świecie.

Optymalizacja wpływu na środowisko

Czy to z Waszej inicjatywy, czy też w odpowiedzi na wymogi prawne, ograniczenie wpływu wykonywanej działalności na środowisko wymaga umiejętności o charakterze specjalistycznym. GEODIS może zmierzyć Wasz ślad węglowy i zaoferować rozwiązania mniej obciążające dla środowiska naturalnego, takie jak transport kombinowany.

Publikacje prasowe

Publikacje prasowe

10/27/2016

GEODIS, a new logistics partner for Giordano Vini in Italy Czytaj dalej

Wszystkie komunikaty prasowe

Wiadomości

Wiadomości

09/20/2016

Spotkajcie się z GEODIS na Szczycie 3PL w Venlo w dniach 10-12 października Czytaj dalej

Zobacz wszystkie wiadomości