Usługi GEODIS niosące wartość dodaną dla branży modowo-lifestylowej

Dzięki temu, że GEODIS dokładnie rozumie problemy transportowo logistyczne, przed którymi stają firmy z branży modowo-lifestylowej, nasi eksperci mogą opracować szyte na miarę rozwiązania odpowiadające na wszystkie Wasze wyzwania strategiczne.

Wyspecjalizowane zespoły w Control Tower (Wieży Kontrolnej) 

Zespoły GEODIS z poziomu Control Tower zarządzają wszystkimi aspektami przepływów towarów od dostawców: konsolidacją odrębnych zamówień, zarządzaniem planami awaryjnymi, rezerwacjami u przewoźników lotniczych i morskich, procedurami celnymi i kontrolą jakości. 

Obsługa zamówień odzieży na wieszakach (GOH) 

Aby obsłużyć odzież na wieszakach (GOH), GEODIS wykorzystuje specjalistyczne narzędzia takie jak skrzynie opakowaniowe GOH; są one zaprojektowane specjalnie dla branży tekstylnej, aby zapewnić optymalne warunki transportu lotniczego dla tego rodzaju produktów.

Spersonalizowane zamówienia i pakowanie 

Aby pomóc klientom oszczędzić czas w cyklach przyjęcia produktów po stronie sklepów, GEODIS oferuje pełną gamę usług:

 •  Etykietowanie zgodnie z określonymi przez klienta warunkami i formatami
 •  Nanoszenie etykiet cenowych;
 •  Rozpakowywanie i przygotowanie do przekazania produktów gotowych do umieszczenia na półkach;
 •  Prasowanie odzieży na wieszakach;
 •  Umieszczanie pokrowców na wieszakach lub produktach złożonych na płasko i przepakowywanie;

Zamiast obciążać swoich sprzedawców czasochłonnymi obowiązkami związanymi z obsługą logistyczną, możecie poprosić GEODIS o wykonanie ich bezpośrednio w Waszych placówkach. Przykładowo, GEODIS może rozpakować dostarczone produkty przed otwarciem sklepu tak, żeby Wasz personel skupił się na obsłudze klientów.

Logistyka otwierania nowych sklepów 

Jeśli planujecie otwieranie nowych punktów sprzedaży, GEODIS może wykorzystać swoją dogłębną znajomość powiązanych procesów logistycznych oferując niezawodność i ścisłą zgodność z harmonogramami, aby zapewnić bezproblemowe wykonanie Waszych projektów rozwojowych. Zespoły GEODIS współpracują z podwykonawcami umożliwiając obsługę koordynacji wszystkich potrzebnych usług, w tym określenie terminów dostaw, komunikację ze wszystkimi branżami oraz spełnienie formalności administracyjnych koniecznych do uzyskania stosownych zezwoleń.

Możemy również zorganizować tymczasowe przechowanie i transport przedmiotów niezbędnych do wyposażenia sklepu (mebli, systemów komputerowych i wizyjnych, akcesoriów, ekspozytorów, regałów).

Zarządzanie procedurami celnymi

Aby sprostać głównym wymaganiom administracyjnym powstającym przy zamówieniach z wielu międzynarodowych źródeł, GEODIS stworzył centra eksperckie obsługi celnej obecne we wszystkich krajach, w których działa Wasza firma. Nasze zespoły koordynują procedury celne i zarządzają informacjami dotyczącymi ceł (lokalizacje, bazy danych itp.) oraz kwestii podatkowych i w razie potrzeby udzielają porad w kwestii optymalizacji przepływów towarowych.

e-biznes i logistyka wielokanałowa

Jako że e-handel staje się głównym wyzwaniem jeśli chodzi o rozwój sektora modowo-lifestylowego, GEODIS opracowuje rozwiązania w zakresie logistyki i transportu dla e-handlu skierowane zarówno do graczy czysto internetowych, jak i do operatorów wielokanałowych.

GEODIS oferuje zindywidualizowane rozwiązania dostosowane do Waszych potrzeb: przechowywanie, kontrola jakości, przygotowanie zamówień, obsługa na nabrzeżu, personalizacja zamówień (opakowania specjalne, opakowania prezentowe, usuwanie etykiet cenowych, pakowanie produktów w jedwabisty papier, rekondycjonowanie, opakowania ochronne itp.). Wreszcie na końcu łańcucha dostaw, GEODIS może podjąć się dostaw w dowolnym wariancie, za pomocą dowolnej sieci dystrybucyjnej: do sklepów, punktów odbiorów własnych czy poprzez dostawy do domu na żądanie. 

Logistyka zwrotów

Zespoły GEODIS mogą obsługiwać zarządzanie zwrotami stanowiące bardzo istotny czynnik w branży modowej:

 • Niezawodna obsługa posprzedażowa zgodna z wizerunkiem Waszej marki;
 • kontrola jakości;
 • nanoszenie i korekta etykiet cenowych;
 • przepakowywanie produktów;
 • poprawki krawieckie;
 • działania specjalne.

Kontrola jakości

Kontrola jakości stanowi integralny element naszej działalności. Współpracujemy z klientami podejmując się kontroli wzrokowej i ilościowej zgodnie z ich specyfikacjami na różnych etapach łańcucha dostaw:

 • kontrola na początkowych platformach wysyłkowych w obrębie dedykowanych stacji (przykładowo w Chinach i Wietnamie);
 • kontrola przy odbiorze produktu w porcie lub na lotnisku;
 • kontrola na platformie przed dostawą do sklepu;
 • kontrola przy dostawie wykonywana przez kierowców przeszkolonych w zakresie specyfikacji klienta.

 

Zmniejszanie śladu węglowego

Zespoły GEODIS oferują rozwiązania umożliwiające klientom zmniejszenie śladu węglowego: transport intermodalny, zmniejszenie długości tras, transport niskoemisyjny (kolejowy, barkami itp.)

Na obszarach miejskich GEODIS korzysta z różnorodnych metod transportu aby zminimalizować uciążliwość i hałas i dostosować się do ograniczeń w ruchu ulicznym:

 • elektryczne pojazdy 3.5-tonowe do dostaw w mieście;
 • elektryczne pojazdy trzykołowe;
 • ciche elektryczne wózki widłowe przenoszące do 500 kg;
 • systematyczne wykorzystanie systemów optymalizacji tras dostawy, aby zminimalizować przejeżdżaną odległość.

Publikacje prasowe

Publikacje prasowe

10/27/2016

GEODIS, a new logistics partner for Giordano Vini in Italy Czytaj dalej

Wszystkie komunikaty prasowe

Wiadomości

Wiadomości

09/20/2016

Spotkajcie się z GEODIS na Szczycie 3PL w Venlo w dniach 10-12 października Czytaj dalej

Zobacz wszystkie wiadomości