Wyzwania związane z łańcuchem dostaw na rynku produktów luksusowych

GEODIS oferuje doskonałość operacyjną w zakresie transportu i logistyki dla sektora produktów luksusowych, działając w oparciu o głęboką znajomość rozmaitych wyzwań logistyczno transportowych stojących przed firmami działającymi na tym rynku i wpływających na ich wizerunek.

Wizerunek doskonałości: Gwarantowany

Firmy działające w branży dóbr luksusowych wymagają nieskazitelnej jakości transportu i logistyki spójnej z wizerunkiem ich produktów. Ponieważ przy każdej pojedynczej dostawie na szali kładziona jest reputacja marki, wszyscy dostawcy przyjmują na siebie funkcję jej ambasadorów. GEODIS ma szerokie doświadczenie w obsłudze łańcucha dostaw na rzecz firm działających w branży produktów luksusowych i zwraca najwyższą uwagę na wizerunek marek swoich klientów. Wszystkie usługi, od kompletacji zamówień w magazynie po dystrybucję do sklepów, zachowują pełną zgodność z Waszymi wartościami.

Nieskazitelna obsługa klienta

Wymagania w zakresie jakości świadczonych usług w sektorze dóbr luksusowych charakteryzuje bardzo wysoki poziom; jako że Wasze produkty są niezmiernie wartościowe i delikatne, do zapewnienia bezpiecznych i wysokojakościowych dostaw potrzebni są zaufani dostawcy. GEODIS spełnia najostrzejsze wymogi w zakresie bezpieczeństwa produktów na każdym etapie łańcucha dystrybucji. A dzięki ciągłemu zaangażowaniu zespołów GEODIS połączonemu z efektywnymi systemami śledzenia w czasie rzeczywistym, uzyskacie wiarygodne informacje i optymalne warunki transportu.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest naturalnie bardzo istotną kwestią w sektorze dóbr luksusowych. Bezpieczne warunki są wymagane na każdym etapie łańcucha dystrybucji. Platformy GEODIS wykorzystywane przy obsłudze produktów luksusowych spełniają wszystkie stosowne specyfikacje i obejmują całokształt osprzętu koniecznego do zapewnienia bezpiecznej obsługi produktów: monitoring, klatki ochronne, kontrola dostępu dla operatorów i kierowców, certyfikacje stosowne dla danego typu produktów (TAPA A, B) itp. GEODIS obsługuje również transport drogowy i dystrybucję produktów korzystając z bezpiecznych pojazdów z wyposażeniem przeciwkradzieżowym (wejścia otwierane z wewnątrz, specjalne systemy blokad).

Sieci pokrywające większość stref dostaw i konsumpcji

GEODIS obsługuje platformy w lokalizacjach miejskich w pobliżu zakładów produkcyjnych (Roissy, Florencja, Mediolan) oraz w dynamicznie rozwijających się miastach takich jak Szanghaj czy Hongkong, gdzie sektor produktów luksusowych rośnie w dużym tempie. W ten sposób powstaje globalna sieć logistyczna pracująca w spójny sposób na podstawie stosownych procesów.

Polityka ciągłości dostaw

Dostępność w sklepach produktów ekskluzywnych jest kluczowym czynnikiem w utrzymaniu konkurencyjności, a jednocześnie zależy w dużym stopniu od jakości łańcucha dostaw. Wymaga ona gęstej sieci transportowej i wysokiej jakości usług transportu lotniczego, obejmujących umowy przewozowe z większością renomowanych linii lotniczych. GEODIS jest stroną takich umów i może zagwarantować swoim klientom z sektora dóbr luksusowych optymalny poziom usług w ramach napiętych harmonogramów dostaw.

Zrównoważone podejście do Waszego rozwoju

Konsumenci w sektorze dóbr luksusowych zwracają uwagę na sposób, w jaki nabywane przez nich produkty są wytwarzane i transportowane, i jego zgodność z wizerunkiem marki samego produktu. Aby uwzględnić obawy Waszych klientów związane z kwestiami ekologii, GEODIS wykorzystuje szeroką gamę przyjaznych dla środowiska metod dostawy mających duży wpływ na zmniejszenie śladu węglowego.

Publikacje prasowe

Publikacje prasowe

10/27/2016

GEODIS, a new logistics partner for Giordano Vini in Italy Czytaj dalej

Wszystkie komunikaty prasowe

Wiadomości

Wiadomości

09/20/2016

Spotkajcie się z GEODIS na Szczycie 3PL w Venlo w dniach 10-12 października Czytaj dalej

Zobacz wszystkie wiadomości