Usługi GEODIS niosące wartość dodaną dla branży handlu detalicznego

Jako długoletni partner firm działających w branży handlu detalicznego, GEODIS całościowo rozumie kwestie transportowe i logistyczne specyficzne dla tego sektora i projektuje wyspecjalizowane rozwiązania odpowiadające na wyzwania strategiczne stojące przed każdym z klientów wywodzących się z tego branży.

 

Wyspecjalizowane zespoły w Control Tower (Wieży Kontrolnej)

Aby umożliwić optymalne zarządzanie przepływami od dostawców, GEODIS utrzymuje Control Tower, gdzie pracują wyspecjalizowane zespoły pracowników. Poza obsługą bezpośrednich kontaktów z dostawcami, nasz zespół ekspertów rozdziela wspólnie przepływy na skonsolidowanych platformach i dysponuje funkcjonalnością rezerwowania przewozów drogą lotniczą i morską, zarządzania planami awaryjnymi, obsługi procedur celnych i kontroli jakości produktów. 

Cross-docking i personalizacja zamówień

W odpowiedzi na szczególne potrzeby klientów zajmujących się handlem detalicznym, GEODIS obsługuje operacje nabrzeżne i oferuje usługi stanowiące wartość dodaną, takie jak pakowanie, przepakowywanie, etykietowanie i częściowy montaż (co-packing: pakowanie różnych produktów w zestawy na specjalne zlecenie).

Zarządzanie procedurami celnymi

Coraz bardziej złożone procedury celne wymagają specyficznych umiejętności administracyjnych. GEODIS stworzył centra eksperckie zarządzające obsługą celną w każdym z krajów, w których prowadzicie działalność. Zespoły specjalistów koordynują procedury celne i zarządzają informacjami dotyczącymi ceł (lokalizacje, bazy danych itp.) oraz kwestii podatkowych i w razie potrzeby udzielają porad w kwestii procedur skargowych.

Logistyka i transport dla e-commerce

GEODIS projektuje szyte na miarę rozwiązania logistyczne dla e-commerce dostosowane do potrzeb klientów wielokanałowych i jednokanałowych, oferując magazynowanie, kontrolę jakości, przygotowywanie zamówień i usługi na nabrzeżu.

W odpowiedzi na szczególny profil wymagań działalności e-commerce, oferujemy usługi o wartości dodanej takie jak personalizacja zamówień, opakowania specjalne, opakowania prezentowe, usuwanie etykiet cenowych, pakowanie produktów w jedwabisty papier, przepakowywanie, pakowanie ochronne i inne warianty dostosowane do potrzeb klienta.

Wreszcie na końcu łańcucha dostaw, GEODIS może podjąć się dostaw w dowolnym wariancie sieci dystrybucyjnej: do sklepów, punktów odbiorów własnych czy poprzez dostawy do domu na żądanie.

Publikacje prasowe

Publikacje prasowe

10/27/2016

GEODIS, a new logistics partner for Giordano Vini in Italy Czytaj dalej

Wszystkie komunikaty prasowe

Wiadomości

Wiadomości

09/20/2016

Spotkajcie się z GEODIS na Szczycie 3PL w Venlo w dniach 10-12 października Czytaj dalej

Zobacz wszystkie wiadomości